2. līgas jaunumi

2012. gada pavasarī Husky sastāvs pievienojas FK Ādažiem, lai startētu 2. līgā, Vidzemes zonā

21. jūlija vakarā viesojāmies Valmierā, kur spēkojāmies ar FK Valka/Valmiera komandu. Tā kā no Valkas daļas uz spēli bija ieradies tikai viens spēlētājs un pārējie pretinieku rindās bija Valmierieši, tika nolemts spēlēt no aizsardzības. Valka/Valmiera daudz kontrolēja bumbu laukuma centrā, bet pie tiešām labiem momentiem tikt neizdevās. Tomēr pēc viena no centrējumiem neveiksmīgi vārtos nospēlēja Raimonds Lūkins un bumba atrada ceļu Ādažu vārtos. Tas gan spēles ritējumu daudz nemainīja un Ādaži turpināja spēlēt tikai pretuzbrukumos. Vienā no šādiem izrāvieniem savu momentu izmantoja Māris Pilsētnieks un pārtraukumā ejot rezultāts 1-1.

Otrais puslaiks turpinājās pēc tāda pat scenārija, kā pirmais, līdz brīdim, kad pēc spēriena pa celi nervi neizturēja Ivo Lasim, kurš saņēma sarkano kartiņu. Izbrīna gan fakts, ka spērējam (R. Apsītim) tika iedota tikai dzeltenā kartiņa, jo tiesneši “neko vairāk par grūstīšanos” epizodē nespēja saskatīt. Jāpiebilst, ka arī J. Apsīti šajā spēlē tiesnesis žēloja – 7 (!!!) reizes brīdinot par rupju spēli un vairākas reizes par runāšanu, bet kartiņu tā arī neiedodot, lai gan pirmajā puslaikā par lecienu kājās no muguras, visdrīzāk bija jādot pat sarkanā kartiņa.

Paliekot vairākumā Valka/Valmiera visus savus uzbrukumus spēlēja caur kreiso malu, caur J. Apsīti, kurš vairākas reizes izlauzās labās sitiena pozīcijās un vienu no epizodēm arī realizēja, uzstādot gala rezultātu 2-1 par labu Valka/Valmiera.

24. jūlijā viesojāmies pie Riga United 49. vidusskolas laukumā. Spēli iesākām tā pat, kā pret Valku – no dziļas aizsardzības. Arī Riga United izvēlējās spēlēt ar 4 izteiktiem aizsargiem, neskatoties uz faktu, ka Ādaži priekšā turēja tikai vienu uzbrucēju. Pirmais puslaiks tā arī pagāja – abām komandām spēlējot laukuma vidū un pacietīgi gaidot savus momentus. Puslaika beigās RU savu sagaidīja, kad lielisku piespēli uz soda laukuma stūra saņēma M. Spinola un teicami bumbu raidīja vārtu tālajā stūrī.

Otrajā puslaikā uzbrukumā I. Sovinu nomainīja G. Gabrāns, kurš jau pirmajās minūtēs pēc lieliskas Rūdolfa Veisberga piespēles, raidīja bumbu pretinieku vārtos. Jau nākamajā momentā gandrīz identiski pirmajam golam izspēlēja RU – šoreiz uzbrucējs sita uzreiz, no gaisa, bet trāpīja tik pat lieliski. Pēc brīža visai kuriozus izlīdzinājuma vārtus guva Guntis Gabrāns – viņa stūra centrējums lidoja tieši virsū pretinieku aizsargam, kurš izlēma bumbu palaist garām un tā ielidoja vārtos. Spēles beigās nouguņoja Rūdolfs Veisbergs. Pirmajā reizē lieliski viņu vārtu priekšā atrada Uldis Tūters un Rūdolfs vienā pieskārienā raidīja bumbu vārtos, bet pāris minūtes vēlāk lieliski soda laukumā gaisa bumbu izcīnīja Arvis Gerhards, bet netrāpīja pa bumbu. Toties bumba vārtu priekšā nonāca pie Rūdolfa, kurš savu iespēju izmantoja.

Nākamā spēle 30. jūlijā pret FK Alberts.

Br33ytrIgAAWOLc.png large

Grupas tabula Vidzemē. Autors – FK Valka/Valmiera

6. jūlijā Ādažu komanda viesojās Carnikavā pie FK Alberts. Spēle solījās būt ļoti sīva – Ādažiem ļoti bija nepieciešami pirmie punkti, kamēr Albertieši pēdējās spēlēs spēja apspēlēt Vidzmes līderkomandas Staiceli un Upesciemu. Pirms spēles Albertieši bija sarūpējuši patīkamu pārsteigumu, sagatavojot spēles programmiņas, tādējādi rādot piemēru ne tikai 1. līgas, bet pat Virslīgas komandām.

Spēles pirmajās minūtēs bīstamāki bija Alberta futbolisti ik pa brīdim labās situācijās nogādājot savus uzbrucējus – Ilvaru Koscinkēviču un Mārtiņu Sīpolu. Vienā no šādiem izrāvieniem soda laukumā tika nogāzts Ilvars Koscinkēvičs un Albertieši nozīmēto 11 m soda sitienu realizēja. Pēc iesistajiem vārtiem Alberta komanda nosēdās aizsardzībā, iniciatīvu vairāk atdodot Ādažu futbolistiem. Ādaži praktiski uzreiz arī ķērās pie labu momentu izveidošanas un pie vairākām epizodēm atlika vien saķert galvu, jo bumba vārtos negāja. Likās jau ka turpināsies ierastais scenārijs ar daudziem neizmantotiem momentiem, tomēr šoreiz uzsmaidīja veiksme. Māris Spalviņš labi ielauzās pie soda laukuma no labās malas, t0mēr sitiens galīgi nesanāca. Toties bumba nonāca pret vārtiem pie Jāņa Klepera, kurš to raidīja vārtu tīklā. Pēc iesistajiem vārtiem Ādaži turpināja spiest, kamēr Alberts vairāk izmantoja pretuzbrukumus. Puslaika beigās otrajā stāvā neveiksmīgi nospēlēja Lauris Blīgzna, bumbu nometot pa skrējienam pretinieku uzbrucējam Ilvaram Koscinkēvičam. Lai arī Ilvaram kritienā sitiens nesanāca, tomēr ar to pietika lai nomānītu vārtsargu, kurš aizleca uz otru pusi un varēja vien noskatīties kā bumba samērā lēni ieripoja tuvajā vārtu stūrī.

Otro puslaiku Ādaži iesāka aresīvi, tomēr vairāk vārdos, nevis darbos. Bija skaidrs, ka, lai izrautu kaut vienu punktu, ir jāpāriet pie uzbrūkošāka futbola. Aizsarga Laura Blīgznas vietā laukumā nāca uzbrucējs Artūrs Tirzmalis, bet vidū Māri Pilsētnieku nomainīja Kaspars Auželis. Kreisajā malā Edgars Polkovs nomainīja Emīlu Drašku. Pēc tik drastiskām izmaiņām apmēram 10 minūtes Ādažu rindās valdīja haoss. Alberts to izmantoja un diezgan pamatīgi iespieda Ādažus pie vārtiem. Šoreiz tas gan laikam nāca par labu Ādažniekiem, jo jau pēc brīža vairākos labos pretuzbrukumos aizskrēja Jānis Kleperis, bet nedaudz pietrūka, lai gūtu vārtus. Toties tika nopelnīts stūra sitiens. Teicami pie vārtu tālā staba nospēlēja uz maiņu iznākušais Kaspars Auželis ar galvu raidot bumbu vārtu devītniekā. Ādaži ar vien vairāk izmantoja malējo spēlētāju ātruma īpašības, radot bīstamus momentus pie Alberta vārtiem. Vienā no šādiem momentiem teicami pie vārtiem darbojās Artūrs Tirzmalis, kura sisto bumbu gan vārtsargs atvairīja. Toties pie atlecošās bumbas pirmais tika pats Artūrs un Alberta aizsargam īsti nekas cits neatlika, kā Artūru nogāzt. 11 m soda sitienu izpildīt devās Māris Spalviņš. Sitiens lidoja vārtiem pa vidu – Alberta vārtsargs kritienā gan spēja bumbu vēl aizķert, tomēr tā lēni pārleca cimdu un iekrita vārtos. Albertam pašās spēles beigās sanāca lielisks uzbrukums, bet bumba trāpīja pa vārtu pārliktni.

Autors @slaathaug

Vidzemes 2. līgā FK Ādažu komanda piedzīvoja jau trešo zaudējumu pēc kārtas, šoreiz piekāpjoties Riga United komandai ar 1-2.

Iepriekšējā kārtā nācās atzīt Staiceles Bebru pārākumu ar 1-4. Ādaži uz Staiceli devās krietni vien novājinātā sastāvā, jo dažādu iemeslu dēļ komandai nevarēja palīdzēt gandrīz puse pamatsastāva. Lai arī nonākot iedzinējos, Edgars Ozols ar teicamu tālsitienu rezultātu spēja izlīdzināt, tomēr lielajā karstumā nogurums darīja savu – kamēr Staicele izmantoja garo rezervistu soliņu, tikmēr Ādažiem nācās iztikt ar vienu rezervistu.

Trešajā kārtā Ādažu komanda tikās ar Riga United, kuri ziemas periodā krietni vien pastiprināja sastāvu komandai piesaistot rindu jaunu spēlētāju, tai skaitā Aizkraukles līderi Edmundu Sniķeri, kurš ziemā pārstāvēja mūsu krāsas Mateja Futbola Līgā, un Aleksandru Zotimovu, kurš pagājušajā sezonā bija viens no labākajiem spēlētājiem Marienburgas rindās.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja samērā vienādā spēlē. Jau pirmajās minūtēs RU izveidoja pamatigu ofensīvu un guva skaistus vārtus – pēc spēcīga tālsitiena bumba atleca no vārtu pārliktņa, kur divcīņā ar Andri Skrastiņu pārāks izrādījās pretinieku uzbrucējs, ar galvu ieraidot bumbu praktiski tukšos vārtos. Tālākais puslaiks pārsvarā ritēja zem Ādažu zīmes, kamēr RU centās ar tālām piespēlēm izvirzīt pretuzbrukumos savus uzbrucējus. Puslaika vidū vārtus izdevās gūt Ādažiem, kad pēc labas izspēles netraucēts vārtu priekšā palika Jānis Kleperis un savu iespēju izmantoja teicami. Pašās puslaika beigās RU atkal pārņēma spēles iniciatīvu un vienā no uzbrukumiem teicam centrēja soda laukumā, kur uzbrucējam tik vien atlika, kā precīzi nospēlēt ar galvu.

Otrais puslaiks izvērtās vairāk par kāda cīņas sporta cienīgu raundu, bet krietni vien mazāk par futbola spēli. Vispirms RU spēlētājs guļot iespēra Mārim Spalviņam un par to nesaņēma dzelteno kartiņu. Pēc šīs epizodes arī Ādažu spēlētāji sāka spēlēt daudz agresīvāk, jo tiesnesis pārstāja svilpt sodus, ļaujot abām komandām vienai otru dauzīt. Tas viss beidzās ar spēlētāju traumām un noraidījumiem, kad pašās puslaika beigās tiesnesis atjēdzās, ka gluži līdz kautiņam spēli nevajadzētu palaist. Ādažu rindās traumu atsvaidzināja viens no spēles redzamākajiem spēlētājiem Jānis Kleperis, kamēr RU rindās traumas dabūja vismaz divi spēlētāji. Visiem tika veiktas piespiedu maiņas. Ādažu rindās dzeltenajās kartiņās iedzīvojās Jānis Špons un Ivo Lasis, bet Kaspars Veisbergs saņēma divas dzeltenās par aktīviem protestiem par tiesneša bezdarbību laukumā. Pretinieku rindās tika parādītas divas sarkanās kartiņas – vispirms no rezervistu soliņa spēlētājs meta ar bumbu Jānim Šponam, gandrīz izraisot pamatīgu kautiņu, bet brīdi vēlāk sarkano kartiņu acu priekšā ieraudzīja arī viens no laukuma spēlētājiem par tiesneša grūšanu.

3. līgā Ādažu dublieru komandai pagaidām nesokas diez ko labāk. Pirmās spēles pašās beigās tika izlaista uzvara pār FK Lielupe. Lai arī Ādaži 2 šajā spēlē dominēja, tomēr pievīla momentu realizācija. Pretinieki tikmēr ar spēcīgu tālsitienu krietni ārpus soda laukuma guva izlīdzinājuma vārtus un noturēja neizšķirtu 1-1.

Otrajā spēlē pret RU dublieriem spēlē vedās tik pat slikti. RU izvirzījās vadībā pēc stūra sitiena uz vārtu tuvo stabu, kur pretinieku uzbrucējam atlika vien pielikt kāju un ieraidīt bumbu vārtos. Otros vārtus ielaidām pēc nesaprašanās starp vārtsargu un centra aizsargu. Lai arī Ādažiem momentu bija pietiekami, tomēr bumba spītīgi negāja vārtos un piedzīvots zaudējums ar 0-2.

Tuvākās spēles:

  • Latvijas Kauss 12.06. 2014. plkst. 20:30 Osvalda vidusskolā pret Mihaila Zemļinska trenētajiem Dinamo Rīga
  • 14.06.2014. Priekuļi – Ādaži 2

Futbola klubs ĀDAŽI 2. līgas sezona atklāta ar zaudējumu 2-5 pret Valka/Valmiera. Lai arī spēles sākumā nonācām iedzinējos ar 0-2, tomēr līdz puslaika beigām spējām atspēlēties. Vārtus guva Māris Pilsētnieks un Māris Spalviņš. Diemžēl 2. puslaika sākumā tiesnesis uz mūsu vārtiem nozīmēja 11m soda sitienu, kuru Valka realizēja. Lai arī pārkāpums tur bija, tomēr jau pirms tam tiesneša asistents signalizēja par aizmuguri, kuru galvenais tiesnesis izlēma nenosvilpt, uzskatot, ka līnijtiesnesis ir kļūdījies. Pēc šī momenta komanda manāmi salūza un ātri ielaida vēl divus vārtus. Spēles beigās pie pretinieku vārtiem bija vairāki labi momenti, tomēr tie tika izšķērdēti un rezultāts vairs nemainījās.

Bildes no spēles:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.482931465139999.1073741832.474652485967897&type=1

Video momenti no spēles: